Anasayfa Gündem Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

by Berkay

Tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 yani Corona virüsü nedeniyle topluluğun bulunduğu alanlarda maskesiz bulunmak yasaklandı. Marketlerde, otobüslerde ve hayatımızın çoğu yerinde artık bu salgın etkisini yitirene kadar maske takmaya devam edeceğiz.

Dünyada bütün ülkeler vatandaşlarına çeşit çeşit yardımlarda bulunuyor. Bizim ülkemizde de devletin vatandaşlarına sağlamış olduğu ücretsiz maske hakkında bilgi vereceğim.

Devlet sokağa çıkma yasağı bulunan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar haricinde tüm vatandaşlara haftalık 5 maske dağıtılacağını açıkladı. Ücretsiz maske için PTT’nin sitesi üzerinden Ad-soyad, Tc kimlik no ve adres bilgileri istenmekteydi. Kısa bir süre içerisinde PTT’nin bu maske için hazırlamış olduğu başvuru sitesi yoğunluktan dolayı çöktü.

Şuan aşağıda vereceğim iki siteden ücretsiz maske talebinde bulunabiliyorsunuz. Maskelerinizin ne zaman geleceği hakkında net bir bilgi vermem doğru olmaz. Belki virüs bittiğinde bile maskeler gelebilir. Ücretsiz kargo seçeneği ile PTT kargo tarafından adresinize ulaştırılacağı söyleniyor.

PTT – Ücretsiz Maske Al : https://maske.epttavm.com

E-Devlet – Ücretsiz Maske Al : https://basvuru.turkiye.gov.tr

bu yazılarımı da beğenebilirsin

Leave a Comment