Anasayfa Teknoloji Router (Wifi Çoğaltıcı) Nedir?

Router (Wifi Çoğaltıcı) Nedir?

by Berkay

İnternet günümüzde herkes tarafından vazgeçilmez bir duruma geldi. İnternetsiz ev bile artık çok kalmadı. Hatta herkesin artık akıllı telefonu ve interneti var. Hayatımız internete bağımlı olmaya başladı.

Evde veya iş yerinizde internete girmeniz için modem denilen bir alete ihtiyacımız var. Modem nedir?

Modem; İnternet sağlayıcınızdan gelen sinyali kullanmak istediğiniz alan için düzenleyen bir alettir. Sağlayıcınızdan gelen internet sinyali bulunan kabloyu modeme takarak bulunduğunuz alanda internet erişimi sağlayabilirsiniz.

Alışveriş merkezlerinde, kafelerde, iş yerlerinde ve evlerinizde eğer modeminizin kapsadığı alan çok değilse bu sefer router dediğimiz sinyal çoğaltıcı aletten almamız gerekecektir. Router halihazırda bulunan internetinizi daha geniş alanlara ulaştırmak amaçlı kullanılmaktadır. Wifi çoğaltıcı da diyebiliriz aslında. Kurulumları genelde çok basit olup birçok markanın bu tarz bir router satışı mevcuttur.

Bende kendi evimde router kullanmaktayım. Bu routerların da kalite açısından çok seçeneği oluyor. Ortalama bir kalitede router almak istiyorsanız 200-250 TL gözden çıkarmanız gerekebilir.

bu yazılarımı da beğenebilirsin

Leave a Comment