Anasayfa Oyunlar Riot Games’in Yeni FPS Oyunu: Valorant

Riot Games’in Yeni FPS Oyunu: Valorant

by Berkay

League of Legends’in yapımcısı olarak bildiğimiz Riot Games , yeni bir oyunla tüm oyuncuları etkisi altına almayı planlıyor. Tıpkı Counter Strike gibi 5v5 oynanacak bu savaş oyunu 7 Nisan 2020 tarihinde Türkiye, Kanada, Avrupa, Rusya ve ABD’de kapalı beta olarak oyuncuların beğenisine sunulacak. Oyun başlangıç olarak PC için gelecek. Daha sonradan diğer platformlara da belki geliştirilebilir.

Valorant, 3 Nisan 2020 tarihinde tüm dünyada belirli oyuncuların katıldığı bir etkinlikle izleyicilere gösterildi. Türkiye’den de bu etkinliğe katılıp Valorant oyununu deneme fırsatı yakalan bazı isimler; Mithrain(Cem Karakoç), Wtcn(Ferit Karakaya), Unlost(Cantuğ Özsoy), Videoyun(Batu Bozkan), Panky(Uğur Taş), Rip(Berk Tepe) vs. yayıncılar arasında oynanan oyunla Türkiye’deki takipçilerine Youtube ve Twitch üzerinden aktarıldı. Oyun tamamen Türkçe dil desteğine sahip olacak. Ayrıca Türkiye’de de sunucuları kurulacak ve bu sayede oyuncuların ping süreleri düşük olacak.

Oyunun tamamen ücretsiz olacağı ve herkesin oynayabileceği bir şekilde yayınlanmasının gelecek yaz yapılacağı söylenmektedir.

Valorant resmi sitesine gitmek için tıklayın.

bu yazılarımı da beğenebilirsin

Leave a Comment