Anasayfa Sosyal Medya Instagram’da yanlışlıkla bir şey beğenip vazgeçersek bildirim gider mi?

Instagram’da yanlışlıkla bir şey beğenip vazgeçersek bildirim gider mi?

by Berkay

Instagram hayatımıza girdiğinden beri bu tarz bir endişeyi yaşamayan olmayacağını zannetmiyorum. Bazen yanlışla, bazen de bilerek bir fotoğrafı beğenip pişman olduğumuz zamanlar oluyor. Aslında buna argo da “stalk yapmak” deniliyor. Eski sevgilimizin ya da takip etmediğimiz birisinin profilinde yanlışlıkla bir beğeni yaptığımızda bu beğeninin bildiriminin karşı tarafa gidip gitmediğini merak ediyor musunuz?

Aslında bunun kesin bir cevabı olmamakla birlikte aşağıda yazdığım teorilerle anlatmaya çalışacağım.

Diyelim ki bir fotoğrafı beğendiniz ve aynı anda beğeninizi geri çektiniz. İlk teorimizde; beğendiğiniz fotoğrafın sahibi o an instagramdaysa eğer yüksek ihtimal bildiriminiz geri çekseniz bile iletilecektir.

Diğer durumda ise beğendiniz ve veri çektiniz ancak karşı taraf aynı anda instagramda değil. Bu teoride ise karşı tarafa yüksek ihtimal bildirim gidecektir yine. Ancak bildirime tıkladığı zaman bildirimi göremeyecektir.

Bu olay başınıza geldi ve yakalandık diyelim. Bu sonuçta yapılacak çok bir şey yok. Ya “seviyorsan git konuş bence” mantığını düşünerek ilerleyeceğiz ya da “erkekliğin %90’ı kaçmaktır” mantığıyla devam edeceğiz.

bu yazılarımı da beğenebilirsin

Leave a Comment