Anasayfa Sosyal Medya Instagram kullanıcı limitleri nelerdir? (2020)

Instagram kullanıcı limitleri nelerdir? (2020)

by Berkay

Sosyal medya son yılların en çok vakit geçirilen yeri. Facebook, Twitter, Youtube derken ülkemizde Instagram kullanımı da oldukça arttı. Bunun artmasıyla da çeşitli bilgiler paylaşmak gerekli duruma geldi. Instagram üzerinde yapmış olduğunuz takip, beğeni, takipten çıkma ve hashtag(etiket)lerin de bir kısıtlandırması mevcut. Bu kısıtlandırmalardan bahsetmem gerekirse;

  • Instagramda bir hesabın diğer farklı bir hesabı takip etme sayısı maksimum 7500 kişiyle sınırlandırılmıştır. Yani bu ne demek oluyor hesabınızdan en çok 7500 takip gönderebilirsiniz. 7500 kişiyi takip ediyorsunuz diyelim yeni bir kişiyi takip etmek için hesabınızdan bir kişiyi kaldırmak zorundasınız. Aksi takdirde takip edemezsiniz.
  • Instagramda beğendiğiniz gönderilerin ve videoların da bir saatlik limiti mevcuttur. 1 saat içerisinde maksimum 350 beğeni yapabilirsiniz. Daha fazlasını yaptığınız takdirde hesabınız askıya alınabilir.
  • Instagramda gönderi paylaşırken açıklama kısmına yazdığınız hashtag(etiket)lerin de maksimum gönderi başına 15 adet olması gerekiyor. Bu rakamdan fazla olursa gönderinizi paylaşamazsınız ve bununla ilgili bir uyarı alırsınız.
  • Instagramda almış olduğunuz kullanıcı adınız maksimum 30 karakterden oluşmalıdır.
  • Instagram biyografinize yazmış olduğunuz açıklama maksimum 150 karakterden oluşmalıdır.
  • Instagramda herhangi bir paylaşım limiti bulunmuyor. Çok gönderi paylaşıyorsanız eğer paylaştığınız gönderilere dikkat etmenizde fayda var.

bu yazılarımı da beğenebilirsin

Leave a Comment