Anasayfa Dizi-Film Önerileri Güzel bir dizi: Snowpiercer

Güzel bir dizi: Snowpiercer

by Berkay

Tek oturuşta izlenebilecek diziler serisine bugünde devam ediyorum. 2013 yılında film olarak izleyenlerin beğenisine sunulmuş olan Snowpiercer yapımı bu seferde Netflix yapımcılığıyla filmin devamı diyebileceğimiz şekilde dizi olarak yayınlanmaya başladı. Dizinin tam olarak ne anlattığıyla ilgili bilgi verecek olursam; Dünya, buzla kaplı bir hale bürünmüş ve hayatta kalabilmek için tek bir seçenek Snowpiercer treni. 1001 vagonlu bu tren, dışarıyla tamamen bağımsız ve kendi sistemini kurmuş, adeta ayrı bir dünya olmuş.

Tren içerisinde 4 ayrı sınıf var diyebiliriz. 1. sınıfta milyonerlerin bulunduğu kısım, 2. çalışan kısmın bulunduğu 3 ve 4. bölümde ise düşük sınıf yer alıyor. Özellikle 4. sınıfta yer alan kişiler sayı olarak geminin çoğunu oluşturmasına rağmen izinsiz bir şekilde trene bindikleri için trenin kuyruk bölümünde yaşıyorlar. Diğer bölümlerle asla iletişimi olmuyor.

Benim size tavsiyem diziye başlamadan önce filmi izlemek ve ardından diziye başlamanız yönünde olacaktır. Bu şekilde asıl konuyu daha rahat bir şekilde anlayabileceksiniz.

Son zamanlarda çıkan Netflix dizileri genelde tüm sezon tek seferde paylaşılırdı ancak bu dizide olaylar biraz farklı. Dizi, eş zamanlı olarak bir TV kanalında da yayınlandığı için Netflix, Snowpiercer dizinin bölümlerini haftalık olarak yayınlıyor.

Snowpiercer dizisi yeni bölümleri ne zaman yayınlanıyor?

Snowpiercer dizisi, TV kanalında her pazar yayınlanıyor. Bu bölümün Netflix’e düşmesi ise ertesi gün yani her pazartesi yayınlanıyor diyebiliriz. 21 Haziran 2020 itibariyle Netflix’te 5 bölümü yayınlanmış. Dilerseniz bölümler biriktikten sonra tek seferde izleyebilirsiniz. Bana kalırsa her hafta izlemek daha iyi olacaktır.

Dizinin fragmanına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

bu yazılarımı da beğenebilirsin

Leave a Comment