Anasayfa Gündem Corona Virüsü nereden takip edilir? Covid-19 takip sitesi

Corona Virüsü nereden takip edilir? Covid-19 takip sitesi

by Berkay

Tüm dünyada hızla yayılan ve ciddi derecede riskli olan Covid-19 yani Corona virüsünün şimdiye kadar hangi ülkelerde kaç vaka görüldüğünü, kaç ölüm olduğunu ve kaç kurtarılan hasta olduğunu takip etmek istiyorsanız aşağıda vereceğim site ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Ülkemizde de son birkaç günde Covid-19 virüsü iyice yayılmaya başladığından dolayı kişisel temizliğimize dikkat etmeli ve insanlarla olan temasımızı bir süre ortadan kaldırmalıyız. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamak ve kalabalık ortamlardan uzak durmak sağlığınız ve çevrenizdeki insanların sağlığı açısından önemli olacaktır.

Tavsiye vereceğim site ise Bing arama motorunun yapmış olduğu bir uygulama. Ben bu siteyi açıkçası daha kullanışlı ve daha yararlı bulmaktayım.

Bu site içerisinde şimdiye kadar dünyada tespit edilmiş toplam vaka sayısını, tedavi edilen hasta sayısını ve ölümle sonuçlanan vakaları görebiliyorsunuz.

Arayüz olarak basit bir tasarıma sahip olan Bing Covid-19 takip sitesi, dünyada corona virüsü hastalığı tespit edilmiş bütün ülkeleri kapsamaktadır. Ülkeleri seçerek bu ülkelere ait sonuçlara erişebilirsiniz.

Site sürekli güncellenmekte olup seçmiş olduğunuz ülkeler ile ilgili sayılara ulaşırken ayrıca aşağıda bulunan kısımda ise Corona virüsü ile ilgili videolara ulaşabilirsiniz.

20.03.2020 tarihi itibariyle site üzerinden gözlemlediğimiz ülkemizde görülen Corona virüsü vaka sayısı 359’dur. Henüz tedavi edilen bir hasta olmayıp, 4 vatandaşımızda hayatını yitirmiştir.

Siteye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

bu yazılarımı da beğenebilirsin

Leave a Comment